PostHeaderIcon relacja

Wycieczka z historią i gwiazdami w tle

12 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 4b oraz klas 6a i 7a wzięli udział w wycieczce do Gołuchowa oraz Potarzycy k/Jarocina. W Gołuchowie zwiedzili  zamek z cenną kolekcją zabytkowych eksponatów gromadzonych latami  przez jego właścicielkę księżnę Izabelę z  Czartoryskich Działyńską. Następnie udali się do jedynego na świecie planetarium astronomicznego powstałego na wsi – w Gimnazjum w Potarzycy. Najpierw mogli podziwiać model  Układu Słonecznego na boisku. Tam też uczeń kl. 4 B Jakub Wojtczak zaskoczył wszystkich swoimi wiadomościami na temat planet. Potem w Planetarium im. Twórcy Andrzeja Owczarka obejrzeli gwiazdozbiory nieba zimowego i letniego, komety, meteory, drogę mleczną oraz pojawiające się na niebie znaki zodiaku, jasne planety i Księżyc. Podczas wycieczki towarzyszyła im słoneczna pogoda i dobry humor. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

Przygotowała – p. Grażyna Dereń-Jamnicka

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Rodo
Accessibility