PostHeaderIcon Wyszli zadowoleni

Szóstoklasiści po sprawdzianie

Dzisiaj (1 kwietnia) uczniowie klas szóstych przystąpili do sprawdzianu podsumowującego ich wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie nauki w szkole podstawowej. Przed wejściem do sal egzaminacyjnych na twarzach niektórych uczniów widniał strach przed niewiadomą – z czym przyjdzie im się zmierzyć, czy w stresie nie zapomną wzoru na pole prostokąta, nie pomylą miejsca przecinka przy obliczeniach na ułamkach dziesiętnych, jaką trudność sprawi im zrozumienie tekstu i jakie wypracowanie będą musieli napisać itd.
Byli też uczniowie pewni swojej wiedzy, którym towarzyszył optymizm i uśmiech.
Otuchy przed przystąpieniem do sprawdzianu wszystkim uczniom dodali rodzice, wychowawcy oraz panie dyrektor, które przypomniały najważniejsze procedury i zachęciły do ambitnego podejścia do sprawdzianu, którego wynik może być przepustką do wymarzonego gimnazjum.

Przypominamy jednocześnie, że sprawdzianu szóstoklasisty nie można nie zdać. Wszyscy, którzy przystąpili dzisiaj do sprawdzianu, choćby uzyskali niewiarygodnie niską ilość punktów, już są pewni, że go zdali.

sprawdzian1 sprawdzian2sprawdzian3sprawdzian4