Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

Wizyta w fabryce bombek
w Koźminie Wielkopolskim

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy 1a i 1b wraz z wychowawczyniami odwiedzili fabrykę bombek, by zgłębić tajemnicę ich powstawania.

Na miejscu, na wyjątkowych gości ze Szkoły Podstawowej
nr 12 w Kaliszu, czekał pan przewodnik, który oprowadził dzieci po fabryce i opowiedział o kolejnych etapach powstawania szklanych ozdób choinkowych.

Produkcja bombek wcale nie jest taka prosta. Najpierw uczniowie zobaczyli, jak rozgrzewa się szkło do momentu, kiedy staje się plastyczną masą, a następnie wydmuchuje się
z niego określony kształt. Później następuje etap srebrzenia, jednak największe wrażenie zrobił na zwiedzających etap malowania i dekorowania ozdób.

Dzieci miały okazję  przyjrzeć się jaki wielki talent mają osoby, które ręcznie ozdabiały przepiękne bombki. Z podziwem przeglądały się, jak precyzyjnie odtwarzają ten sam wzór na niezliczonej ilości choinkowych ozdób.

Na koniec zwiedzania pierwszoklasiści mogli kupić w sklepiku fabrycznym świąteczne ozdoby, otrzymały także wcześniej zamówioną bombkę ze swoim imieniem jako pamiątkę pobytu w fabryce.

Teraz uczniowie już wiedzą, ile trudu należy włożyć w ręczne wykonanie jednej szklanej ozdoby choinkowej.

Przygotowała – p. Bogna Foluszna

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility