PostHeaderIcon warsztaty

PIJĘ WODĘ, DBAM O ZDROWIE!

10.06.2024 r uczniowie klas 7-8 oraz klasy 4 uczestniczyły
w warsztatach z zakresu promocji i profilaktyki zdrowia. Organizatorem projektu edukacji zdrowotnej PIJĘ WODĘ, DBAM O ZDROWIE! była Szkoła Jagiellończyk spółka z o.o. organizacji pożytku publicznego w Kaliszu.
Akcja „Piję wodę, dbam o zdrowe” ma na celu uświadomienie uczniom odpowiedzialności za własne zdrowie i dobre samopoczucie. Głównym celem jest zwrócenie uwagi uczniów na fakt, że mają wpływ na to, co jedzą i piją, a spożywana żywność ma bardzo duży wpływ na to kim są, jak się zachowują oraz jak się czują.

Eksperci dietetyki z programu Zdrowa Klasa swoje działania podzielili na dwie części:
– prezentacja na temat zdrowych nawyków żywieniowych,
– przeprowadzenie wśród uczniów anonimowej ankiety dotyczącej nawyków żywieniowych.

W części warsztatowej uczniowie mieli okazję samodzielnie przygotować napój izotoniczny, który jest zdrową, tanią i smaczną alternatywą dla wysoce przetworzonych napojów kupowanych w sklepie. Uczniowie otrzymali bidon oraz potrzebne produkty do przygotowania napoju. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali zaproszenie dla rodziców na bezpłatną konsultację dietetyczną organizowaną w programie Zdrowa Klasa.

Przygotowała – p. Grażyna Dereń-Jamnicka