PostHeaderIcon WAŻNE

Zdolni… do POMOCY

fot. https://bogatynia.pl/

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!
Z inicjatywy Prezydenta Krystiana Kinastowskiego, miasto Kalisz chce pomóc powodzianom z południowej Polski przeżyć najtrudniejsze dni katastrofalnej powodzi.
My oczywiście włączmy się do tej akcji.
Bardzo prosimy, aby wszyscy, którzy mogą pomóc przynosili do piątku 20 września (włącznie, I tura) do szkoły:
– butelkowaną wodę pitną,
– żywność o długim terminie przydatności gotowa do spożycia: konserwy, dżemy, posiłki dla dzieci (niewymagająca gotowania)
– środki czystości,
– środki higieny osobistej, chemia gospodarcza, środki do dezynfekcji,
– łopaty,
– wiadra, mopy,
– szczotki do zamiatania z twardym włosiem,
– rękawice, kalosze
– grube worki na śmieci,
– baterie, powerbanki,
– karmę dla zwierząt.

Zbiórka przyniesionych rzeczy odbywać się będzie w sali nr 19 (I piętro naszej szkoły).
W piątek zgromadzone rzeczy zostaną zawiezione do punktu zbiorczego – Caritas Kalisz, a stamtąd trafią wprost do potrzebujących.

Współczucie to jednak za mało w obliczu tragedii, jaka dotknęła Kłodzko, Głuchołazy, Lądek Zdrój czy inne miejscowości. Tu trzeba działać.
Razem możemy więcej! Zachęcamy do pomocy. Pomagajmy!

Opiekun SU – p. Elżbieta Pasik
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu – p. Krystyna Witasiak