Więcej sportu w naszej szkole!

Miło nam poinformować, że w tym roku szkolnym – 2024/2025 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu będą mieli możliwość skorzystania z trzech programów wspierających
i rozwijających talenty sportowe.

Programy umożliwią dzieciom i młodzieży udział w dodatko-wych zajęciach sportowych poza lekcjami WF. Różnorodne dyscypliny oferowane są w atrakcyjnych formach, dopasowane do potrzeb i zainteresowań dzieci oraz młodzieży szkolnej.
Co ważne, oprócz dyscyplin typowo „fizycznych”, w naszej ofercie uczniowie mogą odnaleźć zajęcia rozwijające umiejętności logicznego i analitycznego myślenia – szachy.

Celem Programu Mały Mistrz jest:

– stworzenie warunków do stymulowania i kształtowania nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci,
– stworzenie warunków do poprawy sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości,
– promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży,
– promocja różnych sportów wśród dzieci.

Aktywny do Kwadratu to ciekawe treningi z wykwalifikowaną kadrą, podczas których uczniowie zyskują szansę na:

– rozwijanie swoich pasji i umiejętności,
– dbanie o sprawność fizyczną i zdrowie,
– zacieśnianie relacji z rówieśnikami,
– alternatywną i aktywną formę spędzania wolnego czasu,
– budowanie kompetencji w zakresie pracy w grupie, organizacji czasu, działania zespołowego,
– redukcję stresu oraz agresji poprzez sport,
– budowanie poczucia własnej wartości.

Trzymaj formę! To inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym, dwukierunkowym podejściu: propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.

AG