Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon pożegnanie kl. 8

Czas rozwinąć skrzydła…

Francuski pisarz Wiktor Hugo, powiedział: „Życie składa się
z przywitań i pożegnań”. Te pierwsze są radosne i zapowiadają coś nowego, pożegnania uświadamiają nam, że coś się kończy. Dla uczniów klas ósmych zakończył się pewien etap, etap nauki w szkole podstawowej.

23 czerwca 2022 roku na uroczystej akademii spotkali się absolwenci Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu, ich rodzice, wychowawcy i nauczyciele. Spotkanie to było wyjątkowe dla wszystkich. Pani dyrektor Małgorzata Gałczyńska podziękowała uczniom i rodzicom absolwentów za trud włożony w realizację obowiązków szkolnych i za zaangażowanie w życie szkoły. Wychowawcy i nauczyciele wręczyli nagrody i medale za wysokie wyniki w nauce, uczestnictwo w konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych, a także wolontariacie czy Poczcie Sztandarowym. Uczniowie ze średnią 5,0 (i więcej) oraz wzorowym zachowaniem zostali odznaczeni „Tarczami Wzorowego Ucznia”. Uczniom, którzy swoim zachowaniem
i uczniowską postawą stanowili wzór godny naśladowania, przyznano tytuł „Ambasadora Kultury”.

Pamiątkowe listy z podziękowaniami powędrowały także do rodziców, którzy aktywnie włączyli się w pracę na rzecz klasy
i szkoły.

Uroczystą akademię zakończyła część artystyczna. Uczniowie klas siódmych przypomnieli kolegom i koleżankom scenki z życia szkolnego, przedstawili przepis na ucznia, a wszystko to okrasili piosenkami i życzeniami. Na koniec, za sprawą przygotowanej prezentacji multimedialnej, absolwenci mogli zobaczyć, jak zmienili się od momentu rozpoczęcia nauki w naszej szkole (była to spora dawka śmiechu!).

Jak podczas występu śpiewała uczennica kl. 7a, Małgorzata Krzywoźniak:

Życie szkolne jest nowelą,
Której nigdy nie masz dosyć;
Wczoraj zabrzmiał pierwszy dzwonek,
Dzisiaj czas rozłączyć losy

Drodzy Absolwenci!
Nadszedł czas pożegnania. Pożegnania pierwszej w Waszym życiu szkoły. Te przeżycia pamięta się długo. Właściwie zawsze są one w nas obecne. One stanowią miarę późniejszych przeżyć i uczuć.
Wierzymy, że wiedzę i doświadczenie wyniesione z murów naszej szkoły, będziecie rozwijać w kolejnych latach edukacji. Życzymy Wam dobrych wyborów, radości, spełnienia marzeń, samych sukcesów!
A teraz przede wszystkim udanego wypoczynku!

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk
zdjęcia – p. Agnieszka Giernalczyk,

p. Monika Drac,
p. Joanna Biernat

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility