Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

Jasełka Bożonarodzeniowe

Jasełka Bożonarodzeniowe pierwszy raz odbyły się już w 1223 r. we włoskiej miejscowości Greccio za sprawą św. Franciszka z Asyżu. Ta tradycja kontynuowana jest po dzisiejsze czasy. W obecnym roku
szkolnym 2022/2023 za sprawą naszych wspaniałych uczniów również mogliśmy być świadkami kontynuowania tej wspaniałej tradycji opowieści o narodzeniu Jezusa Chrystusa. Opiekę i przygotowanie zapewnili nauczyciele p. Beata Galant (kl. 4-8), p. Renata Ossowska (kl. 1-3), p. Krystyna Witasiak (chór), p. Andrzej Kaczmarkiewicz (koordynacja całości).

Tegoroczna opowieść o narodzeniu Jezusa umiejscowiona była jednocześnie w dwóch wymiarach: we współczesnej klasie szkoły podstawowej z charakterystycznymi zachowaniami uczniów oraz historycznym czasie żłóbka betlejemskiego z pasterzami, królami i aniołami. Oczywiście zakończenie jasełek zakończyło się szczęśliwie, gdyż tajemnica narodzenia Jezusa sprawiła przemianę w sercach i zachowaniach uczniów podczas jasełek.

Dziękujemy szczególnie naszym młodym aktorom w osobach:
– Maja Błasiak, Filip Felisiak, Ela Jurek, Olga Rosiewicz, Julia Marcinkowska, Hania Chwedkowska – z klasy 5a;
– Bogna Tomczak, Mikołaj Łyskanowski, Alicia Kiszka, Wiktoria Pytlińska, Oliwier Malanowski, Szymon Pajer, Adrian Janiszewski, Dmytro Shkurenko – z klasy 6b;
– Małgorzata Krzywoźniak, Kamil Boratyński, Bartosz Kramarz, Kacper Pazera, Marcel Banaś z kl. 8a;
– z kl. 8b: Agata Fijałkowska.
Dziękujemy także szkolnemu chórowi „Duodecimus”.

Wszystkim aktorom, widzom i obserwatorom życzymy, aby treści jasełek trwały w nas cały rok szkolny, aż do następnych świąt Bożego Narodzenia.

Przygotował – p. Andrzej Kaczmarkiewicz

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility