Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon informacja

Półkolonie z harcerzami

Po okresie długiego pobytu w domu i braku możliwości kontaktu z rówieśnikami i z przyrodą, możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu, połączona z atrakcyjnym programem przygotowanym przez naszych instruktorów, może się okazać najwspanialszą wakacyjną przygodą. Nasze półkolonie organizowane są harcerską metodą wychowawczą. W ich trakcie dzieci uczą się m.in. samodzielności, odpowiedzialności za siebie i innych oraz umiejętności pracy w grupie.

W trakcie poszczególnych dni uczestnicy wraz ze swoimi opiekunami realizować będą program dostosowany do wieku i potrzeb dzieci. Słuchamy sugestii dzieci i jesteśmy otwarci na ich pomysły, co dodatkowo wzbogaca nasz program.

Atutem naszych półkolonii jest przyroda! Teren, na którym się odbywają zajęcia daje możliwość przebywania na powietrzu niemal przez cały czas. Pokazujemy dzieciom elementy harcerstwa, przyglądamy się przyrodzie, uczymy nowych rzeczy a przy tym doskonale się bawimy.

Dbamy o to, żeby każde dziecko czuło się u nas zauważone i miało zarówno możliwość zaprezentowania swoich zdolności, jak i poznania grupy, w której będzie przebywać. Każda grupa na każdym turnusie stanowi wyjątkowy zespół!

Zadbamy też o dodatkowe atrakcje, które będą miłym zaskoczeniem. Jak zwykle w razie niepogody uruchomimy „plan B” realizując zajęcia pod dachem na bazie bogatych zasobów gier i zabaw.

Po pierwsze – bezpieczeństwo!
Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, podczas tegorocznych półkolonii obowiązywał będzie podwyższony reżim sanitarny. W związku z powyższym ograniczyliśmy liczebność grup. Każda grupa realizować będzie odrębny program. Wszystkie pomieszczenia i sprzęty będą systematycznie dezynfekowane. Na teren obiektu (poza wyznaczoną strefą) nie będą miały wstępu osoby postronne (w tym niestety również rodzice i opiekunowie). Posiłki odbywać się będą odrębnie dla każdej grupy. Obiekt będzie wyposażony we wszystkie wymagane środki ochrony sanitarnej. Wyjścia poza teren obiektu ograniczone zostaną do minimum i odbywać się będą z zachowaniem zasad kwarantanny społecznej.

Wprowadzone zmiany wiążą się niestety z ograniczeniem liczby miejsc na tegorocznych półkoloniach.

Terminy 
Turnus 1: 28.06 – 02.07.2021
Turnus 2: 05.07 – 09.07.2021
Turnus 3: 12.07 – 16.07.2021
Turnus 4: 19.07 – 23.07.2021

Zapisy
Warunkiem zgłoszenia dziecka do udziału w danym turnusie półkolonii jest wpłata na konto hufca pełnej odpłatności 350 zł oraz dostarczenie wymaganej dokumentacji. Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji pod numerem telefonu:  504-225-391 (w godz. 12:00-18:00).

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!
Komendantka Hufca ZHP w Kaliszu 
phm. Marta Goździelewska
 

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility