PostHeaderIcon Teddy Bear Day – 25th November

Miś pluszowy, kolorowy,brązowy… w kratkę, z kokardką czy z łatką. Każdy z nas posiadał, bądź posiada swojego ulubionego misia.  Wiele razy zapewne towarzyszył nam w trudnych chwilach, u lekarza, czy w długiej, nudnej podróży. Pierwsza maskotka pluszowego misia powstała dokładnie 114 lat temu.  To właśnie wtedy, prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik „Washington Post” i powstała karykatura prezydenta, który broni misia.  Popularność misia z rysunku postanowił wykorzystać właściciel sklepu z zabawkami na nowojorskim Brooklynie. Na cześć prezydenta,  pluszaka nazwał „Teddy’s Bear” (Teddy – od zdrobnienia imienia Theodore, bear – ang. niedźwiedź).

I właśnie 25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia w naszej szkole na języku angielskim głównym bohaterem zajęć był oczywiście Teddy Bear. Zajęcia w Zerówce, pani Asia Biernat rozpoczęła od pięknej historyjki po angielsku „Złotowłosa i trzy misie”, była też piosenka „My Teddy Bear”, dzięki której przypomnieliśmy sobie części ciała. Wykonaliśmy karty pracy i wspólnie się bawiliśmy. To był przyjemny dzień 😉

Dzień Pluszowego Misia

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”. 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów by w środę (25.11.2020r.), podczas zdalnych lekcji, każdemu towarzyszył ulubiony Miś. Jednocześnie opiekun SU p.Joanna Biernat ogłosiła KONKURS KLASOWY na największą liczbę misiów w klasie (liczyły się zarówno misie obok ucznia oraz na awatarze- jeden uczeń może mieć tylko jednego misia). Tu liczyło się wspólne zaangażowanie całej klasy i wszystkich obecnych na zajęciach. Gratulujemy zwycięskim klasom 3a i 3b, a pozostałe wyniki przedstawiają się następująco:

Klasa Ilość misiów/ ile uczniów Zaangażowanie procentowe
1a 15 misiów/16 uczniów 94%
1b 18 misiów/22 uczniów 82%
2a 12 misiów/18 uczniów 67%
2b 14 misiów/18 uczniów 89%
3a 15 misiów/15 uczniów 100%
3b 11 misiów/11 uczniów 100%
4a 8 misiów/11 uczniów 73%
4b 14 misiów/16 uczniów 88%
5a 11 misiów/13 uczniów 85%
5b 9 misiów/14 uczniów 64%
6a 12 misiów/17 uczniów 71%
6b 13 misiów/17 uczniów 77%
6c 12 misiów/15 uczniów 80%
7a 7 misiów/19 uczniów 37%
7b 9 misiów/16 uczniów 56%
7c 6 misiów/16 uczniów 38%
8a 0 misiów/16 uczniów 0%
8b 7 misiów/17 uczniów 41%

Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów do wykonania zdjęcia wszystkich swoich misiów. Wyniki konkursu na największą ilość misiów/ pluszaków:

O-3 Julia Wojciechowska kl. 1b (118szt.)

4-8 Igor Stępień  kl. 6a (97szt.)

Dziękuję wszystkim za aktywny udział we wspólnym świętowaniu Dnia Pluszowego Misia.

Zapraszam do obejrzenia galerii z Waszymi Pluszakami.

Przygotowała: p. Joanna Biernat