Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

MIKOŁAJKI W KLASIE 1A

Grudzień to magiczny miesiąc. Zaczyna się zima, robi się biało
i mroźno. Wszyscy, duzi i mali, z utęsknieniem czekają na odwiedziny Świętego  Mikołaja! Bo któż nie lubi dostawać prezentów? Dzieci piszą do Niego listy z prośbami o wymarzony podarunek. Dorośli, choć nie przyznają się do tego, również mają nadzieję, że dla nich znajdzie się coś w jego olbrzymim worku.
6 grudnia panowała świąteczna atmosfera, wszyscy uczniowie klasy 1a ubrani w piękne mikołajkowe kolory i czapki,
z niecierpliwością oczekiwali na wizytę Świętego Mikołaja. Najpierw Mikołaj przysłał na maila video wiadomość dla dzieci, którą wszyscy obejrzeli i wysłuchali, później zostały rozdane prezenty, które już leżały pod choinką. Ktoś nagle zapukał
do drzwi i okazało się, że jest to….Święty Mikołaj, który w towarzystwie Śnieżynki częstował dzieci słodkościami. Radości było co niemiara, pytań i rozmów z Mikołajem! Wszyscy byli zadowoleni i szczęśliwi. Ale to nie koniec.


W piątek w ramach świątecznych przygotowań uczniowie wspólnie dekorowali pierniczki. Wszyscy mieli doskonałą okazję, aby wykazać się inwencją twórczą i przyozdobić każde ciasteczko według własnego pomysłu. Pierniczki były dekorowane lukowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała,
a pierniczki wyszły przepiękne.  Po udekorowaniu dzieci miały okazję skosztować swojego dzieła. Ta kulinarna zabawa sprawiła uczniom wiele radości i wzmocniła koleżeńskie relacje.
Dziękuję bardzo rodzicom za zaangażowanie!

Przygotowała – p. Elżbieta Pasik

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility