PostHeaderIcon MARZEC MIESIĄCEM KISZONEGO OGÓRKA

Marzec 2014 był to kolejny miesiąc, który upłynął w naszej szkole pod znakiem dobrego odżywiania. Tym razem warzywem ?wiodącym? był kiszony ogórek. Uczniowie poznawali właściwości zdrowotne tego warzywa oraz zajadali się nim.

       Tradycyjnie w każdy piątek chętni uczniowie samodzielnie przygotowywali poczęstunek a następnie częstowali kolegów, pracowników szkoły, rodziców. Wszyscy chętnie zajadali się kiszonymi ogórkami. Szkołę ozdobiły: wiersze, powiedzenia, przysłowia, plakaty wyszukane , zrobione przez dzieci na temat właściwości zdrowotnych tych warzyw.

          Mamy nadzieję, że kiszone ogórki będą zdrową przekąską dla naszych uczniów na stałe a może zastąpią chipsy?

Dzień kiszonego ogórka 1

Dzień kiszonego ogórka 2

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Opcje dostępności strony