PostHeaderIcon trzecioteścik

Sprawdzian trzecioklasistów

W czwartek, 26 kwietnia 2018r., uczniowie klas trzecich przystąpili do pierwszego w swoim życiu egzaminu. Trzecioteścik sprawdzał ich wiedzę zdobytą przez cały pierwszy etap edukacji w szkole podstawowej w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych.
Każdy sprawdzian jest dla uczniów źródłem stresu, dlatego w celu zrelaksowania się przed wysiłkiem umysłowym, trzecioklasiści obejrzeli (specjalnie przygotowany przez wyd. OPERON) film terapeutyczny z Bratkiem. Po wyciszeniu się i skupieniu, przystąpili do napisania części humanistycznej, w której musieli wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem, znajomością gramatyki oraz zredagować opowiadanie. Druga część sprawdzianu wymagała wykazania się umiejętnościami w rozwiązywaniu zadań matematycznych oraz logicznego myślenia przy ustalaniu dat, godzin czy różnic temperatur.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Rodo
Opcje dostępności strony