Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon informacja

Egzamin ósmoklasistów

PRZYPOMINAMY!
Dni egzaminu, tj. 14-16.05.2024 (wtorek, środa, czwartek), są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Egzaminy ósmoklasisty, zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, muszą się odbywać w całkowitej ciszy i skupieniu, dlatego w tych dniach nie będą odbywały się ŻADNE zajęcia edukacyjne.

Egzamin ósmoklasisty 2024

Kochani Ósmoklasiści,

Przed Wami trzy dni niezwykle ważnych egzaminów, czas sprawdzenia wiedzy merytorycznej, którą zdobywaliście przez osiem lat szkoły podstawowej.
Życzymy Wam łatwych tematów, prostych równań i zrozumiałych rozmówek, ale przede wszystkim POŁAMANIA PIÓRA!

PROSIMY
Prosimy nie przynosić książek, telefonów, czy maskotek –
i tak będą musiały zostać zdeponowane przed wejściem na salę egzaminacyjną. Pamiętajcie natomiast o stroju galowym oraz przyborach do pisania.  Potrzebny będzie także dokument potwierdzający Waszą tożsamość – legitymacja szkolna
Warto także wziąć ze sobą butelkę wody.

PRZYBORY

Do sali egzaminacyjnej uczniowie mogą wnieść wyłącznie przybory wymienione w komunikacie o przyborach, tj. pióro lub długopis z czarnym tuszem (niedozwolone jest korzystanie z długopisów zmywalnych/ścieralnych), dodatkowo w przypadku egzaminu z matematyki – linijkę.
Uczeń jest zobowiązany do samodzielnego rozwiązywania zadań w czasie egzaminu. W przypadku problemów z rozrywaniem arkuszy na j. polskim czy j. angielskim, możecie poprosić o pomoc członków komisji egzaminacyjnej.

NIE ZAŚPIJCIE!

14 maja 2024, godz. 9:00 – język polski
15 maja 2024, godz. 9:00 – matematyka
16 maja 2024, godz. 9:00 – język angielski

Do egzaminu w terminie dodatkowym (10,11,12 czerwca 2024 r.) przystępuje uczeń, który nie przystąpił do egzaminu w terminie głównym z przyczyn losowych lub zdrowotnych.

Wyniki i zaświadczenia
Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty, w tym termin przekazania wyników szkołom: 3 lipca 2024 r.
Termin przekazania szkołom zaświadczeń i informacji:
do 3 lipca 2024 r.
Termin wydania zdającym zaświadczeń oraz informacji:
3 lipca 2024 r.

Dodatkowe informacje (w tym informatory o egzaminie ósmoklasisty, przykładowe arkusze egzaminacyjne itp.) są dostępne na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) w zakładce: egzamin ósmoklasisty.

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility