PostHeaderIcon wycieczka

Jak wygląda praca strażaka?

O tym mogli przekonać się uczniowie kl. 3a uczestnicząc w ucieczce zorganizowanej 26 października 2017 r. do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 przy ul. Nowy Świat 40-42 w Kaliszu.


Uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. Dzięki życzliwości panów strażaków dzieci oglądały różnorodne wozy strażackie i sprzęt do gaszenia pożarów. Uczniowie mogli przymierzyć hełm oraz  spróbować potrzymać wąż strażacki. Wysłuchali również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych.  Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość  wejścia do wozu strażackiego.

W trakcie wizyty w jednostce został ogłoszony alarm i wtedy wycieczkowicze mieli niespotykaną okazję zobaczyć jak w bardzo krótkim czasie strażacy przygotowali się i wyjechali na akcję.
Wycieczka doszła do skutki dzięki rodzicom uczennicy kl. 3a Emilii Ograbisz, za co serdecznie im dziękujemy.

Przygotowała – p. Bogna Foluszna

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Rodo
Koło szachowe
Accessibility