Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon świetlica

I MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD
PIOSENKI LUDOWEJ „MARYNECZKA”

W sobotę 1.04.2023 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Kaliszu odbył się I Międzyszkolny Przegląd Piosenki Ludowej: „Maryneczka”. Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza p. Krystiana Kinastowskiego, który swą obecnością uświetnił całe wydarzenie. Naszą szkołę wspaniale reprezentowało świetlicowe trio wokalne „Jarzębinki”. Przygotowane przez p. Katarzynę Pawlak uczennice: Klementyna Konopińska z kl. 2a, Balbina Konopińska oraz Emilka Tomaszewska z kl. 3a zaprezentowały składankę ludową takich utworów jak: „Lipka”, „W moim ogródeczku”, „Pod zielonym dębem”.

Występ naszego trio bardzo się podobał zarówno publiczności jak i jury. I choć uczestniczki nie zdobyły nagrody głównej to skorzystały z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Miały okazję do wspólnej zabawy i tańców z innymi uczestnikami, czekała na nich biesiada przy stole, który uginał się od smakołyków. Nie zabrakło żurku, chleba ze smalczykiem, gziki, ciast, pączków i napojów. Największą atrakcją dla dzieci okazała się wata cukrowa oraz popcorn. Dziewczynki pięknie zaprezentowały naszą szkołę. Wróciły ze statuetką, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

W przyszłym roku znów powalczymy o nagrodę główną – figurkę Maryneczki.

Przygotowała – p. M. Kamińska

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility