PostHeaderIcon wycieczka

Jak powstaje chleb?

Dnia 5 grudnia klasy 2a i 2b pojechały wraz ze swoimi wychowawcami p. B. Foluszną i p. E. Pisulą na wycieczkę do Pleszewa, do Muzeum Piekarstwa.
Celem wycieczki było promowanie oraz szerzenie wiedzy o piekarstwie, zawodzie piekarza oraz jego historycznym warsztacie.  Najpierw uczniowie poznali historię rodu państwa Vogt, właścicieli piekarni i założycieli muzeum. Następnie własnoręcznie nadawali przeróżne kształty bułeczkom, które po upieczeniu zabierali do domu.
W czasie, kiedy bułeczki piekły się w piecu dzieci obejrzały film ukazujący proces wypieku chleba i jak należy z szacunkiem odnosić się do spożywanego każdego dnia pieczywa. Na koniec uczniowie obejrzeli przeróżne maszyny i narzędzia, którymi dawniej posługiwali się piekarze.
Ostatnim elementem naszej wycieczki była wizyta w sklepie i zakup przepysznych „ pamiątek” – pierniczków, bułeczek i chleba. Nasza wyprawa nauczyła uczniów szacunku do chleba oraz uzmysłowiła dzieciom jego znaczenia w życiu człowieka.

Przygotowała – p. Bogna Foluszna

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Rodo
Koło szachowe
Ekologia
Accessibility