PostHeaderIcon edukacja prozdrowotna

Ile jest cukru w…? 

Ile jest cukru w…? Taki temat towarzyszył klasie 1b w poniedziałek, 20.01.2020. Pierwszoklasiści mieli okazję gościć u siebie panią dietetyk, Lidię Fojt. Dowiedzieliśmy się, co to jest piramida żywienia, zdecydowaliśmy jakie posiłki są zdrowe, sprawdziliśmy swoją znajomość warzyw i owoców.
I co najważniejsze, zobaczyliśmy ile jest cukru w różnych produktach spożywczych. Nikt się nie spodziewał, że półlitrowa butelka Coca-Coli ma aż 11 łyżeczek cukru! Już chyba żaden z uczniów 1b nie napije się tego jakże dobrego, ale słodkiego napoju.
Czas na zajęciach minął bardzo szybko i wszyscy się świetnie bawili, a przy okazji zdobyli dużo ciekawych informacji. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Przygotowała – p. Marta Hanys

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Rodo
Koło szachowe
Ekologia
Accessibility