PostHeaderIcon relacja

Mikołajkowe
Warsztaty Twórczości Dziecięcej

Mikołajki to doskonały czas, aby wszystkich wprowadzić w świąteczny nastrój. Z tą myślą odbyły się Mikołajkowe Warsztaty Twórczości Dziecięcej, zorganizowanej przez jednostki Samorządu Województwa Wielkopolskiego: Książnicę Pedagogiczną im. A. Parczewskiego w Kaliszu, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.
6 grudnia 2019r. dzieci zawładnęły na kilka godzin przestrzenią Uniwersytetu A. Mickiewicza, Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu. Uczniowie klasy 2b naszej szkoły wraz z innymi szkołami wybrali się w magiczną podróż po różnych tradycjach i obyczajach świątecznych. Wspólnie z Marszałek Województwa Wielkopolskiego panią Marzeną Wodzińską udekorowali pierniki, wykonali bardzo długi łańcuch choinkowy, ozdobili kartki świąteczne. Dodatkowymi atrakcjami było wspólne czytanie bajek przy kominku oraz zabawa z Elzą i Olafem.
Nie zabrakło oczywiście wizyty świętego Mikołaja, który dotarł na miejsce z upominkami, co wprawiło wszystkich w bardzo miły nastrój.

Przygotowała – p. Ewa Pisula

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Rodo
Koło szachowe
Ekologia
Accessibility