PostHeaderIcon Światowy Dzień Praw Dziecka

Uczniowie w nowych rolach

20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Praw Dziecka. O godz. 8.00 pani Dyrektor Małgorzata Gałczyńska przekazała klucze od szkoły uczniom: Aleksandrze Janickiej, która tego dnia pełniła funkcję Dyrektora szkoły, Kacprowi Kramarzowi – zastępcy „nowej” pani Dyrektor oraz Igorowi Sobczakowi  – wypełniającemu obowiązki Sekretarza szkoły.

Ponadto mieliśmy możliwość spotkania się z Dyrektor Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Kaliszu panią Bożeną Juszczak. Obejrzeliśmy także występ na temat praw dzieci przygotowany przez wychowanków świetlicy pod opieką pani Anny Dobosz-Sadomskiej.

część artystyczna publiczność oglądała z zaciekawieniem spotkanie z dyrektor TPD - p. Bożeną Juszczak występ świetlików

Podczas uroczystości pani Dyrektor nadała tytuł Rzecznika Praw Dziecka uczennicy Julii Staszak oraz pani pedagog Izabeli Jaśkiewicz.

Julia Staszak - Rzecznik Praw Dziecka

Uczniowie prowadzili pod czujnym okiem nauczycieli zajęcia lekcyjne dla swoich kolegów, a wcześniej przygotowali plakaty, które zostały zaprezentowane w formie dekoracji podczas szkolnych obchodów Światowego Dnia Praw Dziecka.

plakaty o prawach dzieci