PostHeaderIcon wolontariat

Gerda z wizytą u dzieci

W styczniu Szkolny Klub Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizował akcję zbiórki karmy i różnych akcesoriów dla psów i kotów z kaliskiego schroniska.
Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie uczniów do aktywnego udziału w zbiórce.
Cieszymy się, że tak wielu uczniów odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w akcji.
Po odbiór zebranych darów przyjechały pracownice schroniska wraz ze specjalnym gościem – podopieczną schroniska suczką Gerdą. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca wolontariusza oraz pracownika schroniska, a co najważniejsze mogły dać chociaż odrobinę zainteresowania psince, która nie ma tego ciepła na co dzień.
Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk!