Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

Lekcja inna niż zawsze

W czwartek, 25 stycznia, uczniowie klasy 2b zamienili się
w małych ratowników. Na zajęciach z edukacji wczesno-szkolnej dzieci przypomniały sobie jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożenia życia, przeanalizowały instrukcje wzywania pomocy oraz powtórzyły sobie numery telefonów służb ratunkowych w Polsce. Następnie klasa udała się na salę gimnastyczną, gdzie z wykorzystaniem zestawu „ Czy potrafisz ratować życie?” oraz manekina Mini Anne,  mieli możliwość przećwiczenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Uczniowie nauczyli się także, jak układa się osobę poszkodowaną
w pozycji bocznej. Nabyte umiejętności oraz zdobyta wiedza na pewno zaowocują w przyszłości i uczniowie będą wiedzieli, jak zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility