Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

Koncert laureatów
Międzyszkolnego Konkursu

Kolęd i Pastorałek

W niedzielę, 15 stycznia br. laureaci tegorocznego edycji Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek, organizowanego przez p. Krystynę Witasiak i p. Beatę Galant, spotkali się w kościele oo. Franciszkanów w Kaliszu. To właśnie w tej świątyni, dzięki uprzejmości proboszcza o. Waldemara Ułanowicza, mogliśmy wysłuchać wokalnych talentów uczniów szkół podstawowych z Kalisza i powiatu kaliskiego.

Od kilku lat patronem projektu i fundatorem pierwszych nagród (w tym nagrody Grand Prix) jest Starosta Kaliski Krzysztof Nosal. Sponsorem, który od wielu lat finansuje organizację konkursu i zakup nagród – jest Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych PUK S.A. i jej prezes Marek Nowacki.

Zgromadzonych na koncercie finałowym gości, sponsorów
i uczestników konkursu wraz z ich rodzinami, jak co roku przywitała p. Małgorzata Gałczyńska, dyrektor „dwunastki”.

Jury konkursu przyznało, że wszyscy uczestnicy konkursu zasługiwali na podziw i wyróżnienie, ale w przypadku pierwszych miejsc oceniający w składzie: Beata Michalak-Konieczna, Patrycja Kliber i Krzysztof Niegowski, nie mieli wątpliwości.

Laureaci:

Wyróżnienie otrzymała Oliwia Woźniakowska, uczennica klasy 2, pod opieką p. Aleksandry Jaworskiej ze Szkoły Podstawowej w Zbiersku, za wykonanie kolędy „Gore gwiazda Jezusowi” .
– Laureatką III miejsca w kategorii klas 1-4 została Lena Dobrzańska z klasy 3 z Zespołu Szkół w Jankowie Pierwszym, przygotowana przez p. Sylwię Bącler, za wykonanie kolędy „Maleńka Miłość”.
Miejsce drugie zajęła Lena Gąsior, uczennica klasy 4, przygotowana przez p. Danutę Petrykowską ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kaliszu, za kolędę „Od serca do ucha”.
– Laureatka III miejsca w kategorii klas 5-8 to Maja Korbacz, uczennica klasy 8, przygotowana przez Agatę Wegner ze Szkoły Podstawowej w Rajsku, ze wykonanie utworu pod tytułem „Kolęda Cisza”.
Miejsce II w tej kategorii zajęła Anna Staszak, uczennica klasy 8, przygotowana przez p. Magdalenę Staszak z Zespołu Szkół w Iwanowicach, za wykonanie kolędy „Jezus malusieńki”.

Nagrody główne:
I miejsce w kategorii klas 1-3 zajęła Blanka Krupińska, uczennica klasy 3, przygotowana przez p. Zbigniewa Błaszczyka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębem,
za kolędę „Mario, czy Ty wiesz”.
I miejsce w kategorii klas 5-8 zajęła Marianna Piątkowska, uczennica 6 klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Kaliszu,
której w aranżacji wykonania kolędy „Tryumfy Króla Niebieskiego” pomogła p. Edyta Stangret-Nowak.

Grand Prix tegorocznego konkursu otrzymała uczennica klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu, Małgorzata Krzywoźniak, przygotowana przez p. Krystynę Witasiak, za wykonanie pastorałki „Cicho, cicho pastuszkowie”.

Gościem specjalnym wśród wykonawców był Maksim Pitela
z Ukrainy, uczeń 3 klasy Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu, który wykonał piękną prawosławną kolędę „Preczystaja diva”.

Maksim Pitela z Ukrainy

Laureaci z trenerami wokalnymi

AG

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility