Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

Koncert kolęd

W niedzielę 08.01.2023r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w montażu słowno-muzycznym, który przygotowały panie Magdalena Kaczkowska i Krystyna Witasiak. Połączenie kolęd z historią narodzin Chrystusa dało niezwykły efekt. Koncert odbył się w kościele oo. Franciszka-nów w Kaliszu. Poprowadzili go uczniowie klasy 8c: Joanna Banaszak, Franciszek Majda i Adam Wawrzonowski. Duodecimus jak zawsze godnie reprezentował szkołę.
Pięknie zaśpiewał kolędy znane i te nieco już zapomniane. Klimat podkreślił niecodzienny akompaniament zaproszonych gości: Alicja Felisiak – gitara, Maciej Jankowski – gitara oraz Piotr Wywrocki – kahon.
Koncert zgromadził wielu melomanów. Obecnością zaszczyciły nas także starszy wizytator – pani Alicja Januszkiewicz oraz Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu – pani Violetta Słupianek.


Dziękujemy ojcu Waldemarowi Ułanowiczowi za zaproszenie
i możliwość promocji talentów naszych uczniów.


Na uroczysty koncert gości zaprosili Trzej Królowie:

W kraju położonym nad Prosną, w krainie zwanej „Dwunastką” pojawili się Trzej Królowie. Przywędrowali do nas szukając narodzonej Dzieciny Jezus, by złożyć Mu pokłon i zaśpiewać kolędy. Tutaj nie było żłóbka ale były dzieci, które chciały wyśpiewać Gloria Dzieciątku. Przybysze postanowili głosić Dobrą Nowinę o Narodzonym wszystkim spotkanym po drodze i zaprosić na śpiewy w wykonaniu chóru anielskiego z Dwunastki. Z naszej zagrody poszli dalej. Byli w kaliskim Ratuszu, w Villi Calisii oraz w Kuratorium Oświaty i Wydziale Edukacji UM Kalisza. Tam pytali o drogę do kościoła
oo. Franciszkanów, w którym miało się odbyć kolędowanie Aniołków z  Dwunastki przy betlejemskim żłobie. Zaprosili również wszystkich szanownych gości na przybycie do żłóbka Jezusa i oddania Jemu pokłonu. 
Tak wyglądało ich wędrowanie. Za rok również Was Królowie zapraszamy do wspólnego śpiewania chwały Bożej Dziecinie. Do zobaczenia za rok. 

Przygotowały:
p. Krystyna Witasiak i p. Magdalena Kaczkowska

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility