Wizyta w bibliotece

20 stycznia 2023r. klasa 2b odwiedziła Filię nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka z Oddziałem Dziecięcym w Kaliszu. Wizyta rozpoczęła się od oglądania wystawy
„Mój Anioł”, która zdobi hol biblioteki. Następnie pani bibliote-karka zabrała dzieci w podróż Bajkowozem.
Dzieci po kolei odkrywały z wielkim zaciekawieniem zawartość tego niezwykłego pojazdu. W szufladkach Bajkowozu znalazły się trójkolorowe okulary, które w inny sposób pozwoliły uczniom zapoznać się z książką „Gabinet dinozaurów”.  Poznawali również świat poprzez dotyk „czytając” książki alfabetem Braillea.
Dzieci dowiedziały się jak zdobyć kartę czytelnika, aby móc korzystać ze zbiorów MBP oraz jak należy się w niej zachować
i jak dbać o wypożyczone książki.
Ta ciekawa lekcja biblioteczna bardzo podobała się dzieciom,
a niektórzy nawet obiecali, że zapiszą się do MBP i będą korzystać z jej bogatej oferty dla dzieci. Każdy uczeń na pamiątkę wizyty otrzymał zakładkę do książki.

Przygotowała – p. Bogna Foluszna