PostHeaderIcon konkurs

Trzecioklasiści łamali głowy

20 marca 2018r. uczniowie klas trzecich Mateusz Rzepka z kl. 3a i Adrianna Świderska z kl. 3b wzięli udział w XVII międzyszkolnym konkursie matematycznym dla uczniów klas trzecich kaliskich szkół podstawowych „Łamigłówki matematyczne”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 9 w Kaliszu. Celem konkursu było poszukiwanie młodych talentów matematycznych oraz rozbudzanie zainteresowań matematyką, a także kształtowanie samodzielnego, twórczego myślenia. Uczniowie w ciągu godziny rozwiązywali 20 zadań o różnym stopniu trudności. Reprezentanci naszej szkoły wykazali się dużą znajomością matematyki  i bez większego problemu poradzili sobie z rozwiązaniem większości zadań, które wcale nie należały do prostych. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i upominki. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, których do konkursy przygotowały ich wychowawczynie p. B. Foluszna i p. E. Pisula.

Przygotowała – p. Bogna Foluszna

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Rodo
Accessibility