PostHeaderIcon wyjście do CKiS

Spotkanie przez sztukę z bohaterami lektury „Ten obcy”

6 lutego 2018 klasy szóste i siódme obejrzały w CKiS przedstawienie „Ten obcy” oparte na motywach znanej im lektury Ireny Jurgielewiczowej. Spektakl przygotowali artyści z Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Bohaterowie powieści zostali przeniesieni do współczesności, co się udało, gdyż poruszone tam sprawy są ponadczasowe – problemy rodzinne, przemoc, ale też przyjaźń i miłość występują w życiu człowieka niezależnie od czasów, w jakich żyje. Julek i Marian, Ula i Pestka oraz Zenek zdobyli ogromną sympatię wszystkich widzów, a ich przeżycia wzbudziły zarówno śmiech, jak i głębokie wzruszenie. Nasi uczniowie wrócili do szkoły bardzo zadowoleni i z pewnością chętnie obejrzą kolejne propozycje wrocławskiego teatru.

Przygotowała – p. Beata Galant

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Rodo
Opcje dostępności strony