PostHeaderIcon wycieczka

W mieście Mikołaja Kopernika

W dniu 17 maja 2017 roku klasa 2a z wychowawcą p. Bogną Foluszną oraz kilkorgiem rodziców była na wycieczce w Toruniu.


W Toruniu spędziliśmy cały dzień. Pan przewodnik, który oprowadzał nas po grodzie Mikołaja Kopernika zaprowadził nas do starej części miasta i pokazał nam wiele ciekawych zabytków. Mieliśmy okazję podziwiać mury obronne miasta, poznać historię krzywej wieży, oglądać dom, w którym urodził się Mikołaj Kopernik, toruński ratusz, katedrę toruńską, dawne łaźnie oraz spacerować zabytkowymi uliczkami Torunia.

Byliśmy także w Planetarium, gdzie podczas bardzo ciekawego seansu przybliżyliśmy sobie wiedzę na temat planet Układu Słonecznego. Pan przewodnik opowiedział nam również kilka legend związanych z miastem. Najbardziej spodobała się nam legenda o żabkach, które dziś na pamiątkę tej legendy umieszczone są na fontannie obok toruńskiego ratusza. Każdy kto je pogłaska będzie miał szczęście. Oczywiście i my również je pogłaskaliśmy!


Do Kalisza wróciliśmy troszkę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń. Nie zapomnieliśmy przywieźć z Torunia pysznych pierników i pamiątek, które zawsze będą nam przypominały chwile spędzone w tym starym, ale pięknym mieście.
Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy byli razem z nami na wycieczce i wspólnie ze mną czuwali nad bezpieczeństwem uczniów.  

Relację przygotowała: wychowawca kl. 2a – p. Bogna Foluszna

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Opcje dostępności strony