PostHeaderIcon świetlica

Przedstawiciele białoruskiej uczelni w naszej szkole

W czwartek 18 maja br naszą szkołę odwiedziła delegacja Wydziału Komunikacji Społecznej i Kulturowej Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego w Mińsku, która zapoznała się ze sposobami realizacji zadań opiekuńczo-wychowawczych w polskiej szkole. Białoruski uniwersytet reprezentowali: dziekan – Iwan Januszkiewicz, prodziekani – prof. Irina Pantiuk i doc. Aleksiej Femencow, którym towarzyszyła dr Anita Stefańska z Zakładu Arteterapii WPA w Kaliszu.

Goście poznali funkcjonowanie świetlicy w szkole i obejrzeli program artystyczny w wykonaniu świetlików na temat historii Kalisza.  Dowiedzieli się też o pochodzeniu nazwy naszego miasta oraz Prosny. Mali aktorzy przekazali informację dotyczącą genezy herbu, a także legendy i fakty historyczne o baszcie Dorotce w formie inscenizacji teatralnej. Przedstawiciele białoruskiego uniwersytetu byli zauroczeni grą aktorską uczniów, ich swobodą wypowiedzi i ruchu scenicznego. Goście zwrócili  uwagę na wystrój świetlicy, na który składają się efekty codziennej pracy uczniów, a dodatkowo tego dnia scenografia przygotowana na tę okazję, prezentująca postać patrona naszej szkoły księcia Bolesława Pobożnego i herb Kalisza. Białorusini podziwiali także prace naszych uczniów na korytarzach szkoły i uznali, że są one przejawem przyjaznej atmosfery w naszej szkole.

Na zakończenie prezentacji dzieci wykonały hymn świetlicowy – piosenkę „Podajmy sobie ręce”, w śpiewanie której z wielką ochotą włączyli się nasi goście. Dziękując za odwiedziny dostojnym gościom uczniowie naszej szkoły wręczyli pamiątkowe i ręcznie wykonane obrazki.

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Opcje dostępności strony