PostHeaderIcon relacja

Spotkanie z Bolesławem Pobożnym
– patronem naszej szkoły

Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Lasek (nauczyciela historii) uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu. Wraz z przewodnikiem z PTTK – panią Małgorzatą Walczak-Kubiak mieli możliwość zwiedzić Kalisz Szlakiem Piastowskim.
Pani przewodniczka ubrana była w strój nawiązujący stylistyką do epoki średniowiecza. Dalej na trasie zwiedzania uczestnicy spotykali inne ?duchy tamtych czasów?, które odgrywały zaaranżowane scenki opowiadając  historię z okresu panowania w Kaliszu patrona  naszej szkoły – Bolesława Pobożnego.


Pierwsza scenka miała miejsce w katedrze Św. Mikołaja. Dzieci spotkały tam księdza, jego pomocnika oraz gospodynię. Ze scenki dowiedziały się, dlaczego do Kalisza przybyli ojcowie kanonicy. Następnie w krypcie czekały na nich ?duchy dzieci?.
U ojców franciszkanów przywitał ich sam książę Bolesław Pobożny i jego małżonka księżna Jolanta. Opowiedział im dlaczego w Kaliszu zamieszkali Franciszkanie.
Następnie wszyscy uczestniczyli w scenie konsekracji arcybiskupa Jakuba Świnki.


Dziękujemy za dostarczenie nam niezwykłych wrażeń poprzez starannie przygotowane i pięknie opowiedziane historie wprost z najstarszych kronik naszego miasta.

Przygotowała – p. Katarzyna Lasek

 

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Opcje dostępności strony