PostHeaderIcon relacja

Ćwiczenia z asertywności

Z okazji Tygodnia Bibliotek uczniowie naszej szkoły gościli na różnych zajęciach przygotowanych przez studentów UAM w Poznaniu Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu kierunku Informacji naukowej i bibliotekoznawstwa. Uczniowie klas II i III bawili się w teatr, kl. IV – „Podchody z Harrym P.”, a kl. V ćwiczyły swoją asertywność.
Grupa uczestnicząca w zajęciach z asertywności mogła dowiedzieć się, czym jest sztuka przekazywania emocji oraz własnego zdania bez zachowań agresywnych, przy jednoczesnym osiągnięciu skutku. Spotkanie urozmaicone było wieloma zabawami i  ćwiczeniami, w których uczniowie pracowali wspólnie, co pozwoliło m.in. na lepsze poznanie się podczas przygotowywania scenek do odgrywania przed pozostałymi grupami, integracji międzyklasowej itp.
Uczniowie wrócili zadowoleni, a zajęcia uważają za ciekawe i w efektowny sposób przygotowany.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Opcje dostępności strony