PostHeaderIcon konkurs

Brązowe Pasmo chóru Duodecimus

28 kwietnia  w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Konkurs Chórów Regionu Wielkopolski Południowej Projektu Akademii Chóralnej ? Śpiewająca Polska. Szkolny chór Duodecimus  wystąpił z trzema utworami:  Wyczaruję Ci bajkę, Legenda o smoku oraz Zaczarowany ołówek.  Występ oceniało wykwalifikowane jury prof. dr hab. Katarzyna Sokołowska profesor Wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, prof. dr hab. Jolanta Szybalska ? Matczak ? profesor Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz mgr Małgorzata Sapiecha ? Muzioł ? kurator Projektu Śpiewająca Polska. Z Kalisza wzięły udział tylko dwa chóry szkół podstawowych Chór Gaudium ze Szkoły Podstawowej nr 14 oraz nasz chór. Byliśmy jednym z piętnastu chórów w naszej kategorii wiekowej. Chór został zakwalifikowany do Brązowego Pasma.

Przygotowała – p. Krystyna Witasiak
(opiekun chóru)

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Opcje dostępności strony