PostHeaderIcon relacja

Festyn Archeologiczny

28 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu edukacyjnym. W Rezerwacie Archeologicznym w Kaliszu ? Zawodziu, rzemieślnicy ? rekonstruktorzy otworzyli swoje kramy i poprowadzili lekcje ?żywej historii”. Były przeróżne zajęcia do wyboru: kowalstwo, garncarstwo, niecenie ognia, serowarstwo, odlewnictwo, skórnictwo, sokolnictwo i wiele innych.

Wybraliśmy dwa warsztaty, każdy trwał około 30 minut. Pierwszy z nich – z rybactwa poprowadził pan Michał Ostrowski, który jest specjalistą od dawnych narzędzi połowowych. Wyjaśnił nam co to takiego wiersza, oścień oraz jak uszyć sieć z lnu, wełny i konopi.

Drugi warsztat – z ciesielstwa prowadził pan Jacek Tesławski. Rzemieślnik opowiedział nam jak posługiwać się siekierą, ciosłem i dłutem. Pokazał różne gatunki drewna i ich zastosowanie. Pokazał jak zrobić drewniana łyżkę.

Było to pierwsze w Kaliszu tego rodzaju wydarzenie edukacyjne popularyzujące historię.

Przygotowała – p. Katarzyna Lasek

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Opcje dostępności strony