PostHeaderIcon relacja

Dzień Ziemi 2016
– co możemy zrobić dla naszej planety?

Pod takim hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu, obchodzili tegoroczne Święto Ziemi.

W dniu 26.04.2016 roku odwiedził naszą szkołę przedstawiciel Związku Komunalnego ?Czyste Miasto czysta Gmina? pan Piotr Szyszkiewicz.

Przeprowadził bardzo ciekawe zajęcia dla uczniów uczęszczających do pierwszych klas. Dzieci wysłuchały prelekcji na temat prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi, obejrzały film animowany pt. ?Rady na odpady?, a następnie mogły sprawdzić swoją wiedzę z zakresu segregacji odpadów z pomocą specjalnie przygotowanych plansz imitujących kosze. Celem spotkania było uświadomienie uczniom oraz ich opiekunom, jak bardzo istotny jest problem segregacji i zapobiegania powstawaniu odpadów, a jednocześnie mobilizacja uczniów do twórczego myślenia oraz kształtowania właściwej postawy i świadomości ekologicznej.

dzien ziemi5   dzień ziemi3dzień ziemidzień ziemi2

przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Opcje dostępności strony