PostHeaderIcon VII Międzyszkolny Konkurs Polskich Kolęd i Pastorałek

Przepięknie zinterpretowana „Cisza”

14 stycznia odbyła się w naszej szkole VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Polskich Kolęd i Pastorałek. Wzięli w niej udział soliści oraz duety ze szkół podstawowych z Kalisza i powiatu. Uczestnicy przeglądu zaprezentowali swoje talenty przed zaproszonymi gośćmi m. in. Przewodniczącym Rady Miejskiej Kalisza – p. Andrzejem Plichtą oraz p. Mariuszem Witczakiem – naczelnikiem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza, których serdecznie przywitała pani dyrektor Małgorzata Gałczyńska. Organizatorki przedsięwzięcia – p. Krystyna Witasiak i p. Anna Jarmuszczak zadbały, by występujących oceniał sprawiedliwy i profesjonalny zespół ekspertów, dlatego zaproszono: p. prof. dr hab. Agnieszkę Sobczak (wykładowca na UAM WP-A w Kaliszu), p. dra Krzysztofa Niegowskiego (wykładowca na UAM WP-A w Kaliszu) oraz p. Krzysztofa Florczyka (student UAM WP-A w Kaliszu).

SAM_2256 SAM_2257
Pięknie zinterpretowane kolędy i pastorałki na nowo wprowadziły wszystkich słuchających w klimat minionych świąt. Poziom  artystyczny niektórych uczestników był bardzo wysoki, ale nie było też występów słabych. Kto wygrał, kto został wyróżniony? Wszystko wyjaśniło się po ogłoszeniu werdyktu przez jury, które pierwszym miejscem nagrodziło Kacpra Wojcieszaka za piękną interpretację kolędy „Cisza”.

I miejsce – Kacper Wojcieszak (SP Koźminek)

II miejsce – Aleksandra Nowicka, Nikola Wierzba (SP  Nazaret)

III miejsce – Marika Bryła (SP Goliszew)

SAM_2281SAM_2296SAM_2263

WYRÓŻNIENIA:

– Nadia Mistrzak, Nicole Nowicka (SP 12)

– Amelia Świderska (SP 12)

– Wiktor Balcerzak (SP 23)

– Maja Chojnacka (SP Nazaret)

– Maja Kasprzak, Nikola Tomczak (SP Koźminek)

SAM_2258 SAM_2283SAM_2267SAM_2273SAM_2277

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w naszym konkursie oraz zapraszamy za rok!

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Opcje dostępności strony