Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon apel

Ręce Anny w uczniowskim ujęciu

7.06.2024 r. odbył się w naszej szkole apel, w trakcie którego rozdane zostały nagrody za udział w konkursach w ramach szkolnego projektu Gwieździstym szlakiem kaliskich legend.
Na początku uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie oparte na kaliskiej legendzie Ręce Anny. Przedstawienie przygotowane zostało przez uczniów klas 5a i 5b pod kierunkiem pana Łukasza Strzelczyka i pani Małgorzaty Kupaj. Oprawę muzyczną przygotował chór szkolny pod batutą pani Krystyny Witasiak.


Następnie wręczone zostały nagrody za zajęcie miejsc w takich konkursach jak: Konkurs kaligraficzny dla uczniów klas 1, Quiz o legendzie Dorotka dla uczniów klas 2, Opis pomnika dla uczniów klas 3.
W klasach 4-8 w trakcie trwania roku szkolnego przeprowadzone zostały liczne konkursy polonistyczne. Uczniowie klas 4 tworzyli zaproszenie na podsumowanie projektu, uczniowie klas 5 napisali list prywatny zachęcający do zwiedzania Kalisza, uczniowie klas 6 pisali list oficjalny do władz miasta z prośbą o odbudowanie domku szwajcarskiego w parku, uczniowie klas 7 tworzyli wiersze o Kaliszu,
a uczniowie klas 8 stworzyli własną legendę o Kaliszu.
Ponadto uczniowie klas 7-8 mieli możliwość wzięcia udziału
w konkursie językowych, w którym to pisali list do kolegi
z zagranicy opisujący swoje rodzinne miasto. Oprócz wyżej wymienionych konkursów uczniowie mieli okazję wzięcia udziału w konkursach plastycznych oraz konkursie wiedzy
o Kaliszu.

Do zobaczenia na rajdzie, który odbędzie się 11.06.2024 r.

Przygotował – p. Łukasz Strzelczyk

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility