Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

Niezapomniana podróż w czasie

29 maja klasy 3a i 3b wybrały się na całodniową wycieczkę
do Wenecji i Biskupina.
Pierwszym naszym przystankiem było Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji, największego skansenu w Europie, na którego terenie zgromadzono unikatowe parowozy, wagony towarowe i osobowe, drezyny. Następnie zwiedziliśmy ruiny XIV-wiecznego zamku zbudowanego przez kasztelana nakielskiego Mikołaja Nałęcza zwanego „Krwawym Diabłem Weneckim”, a pani przewodnik opowiedziała nam ciekawą legendę związaną z tym miejscem.
Z Wenecji udaliśmy się kolejką wąskotorową do Biskupina.
Była to niezapomniana podróż, gdyż niejeden uczeń pierwszy raz podróżował takim środkiem lokomocji. W Biskupinie obejrzeliśmy pozostałości po osadzie łużyckiej sprzed 2700 lat, jedno z nielicznych stanowisk archeologicznych w Polsce zawierające pełnowymiarowe rekonstrukcje wału obronnego, falochronu, bramy, ulic i budynków mieszkalnych.
Ta żywa lekcja historii dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń, a to, co zobaczyliśmy na długo pozostanie w naszej pamięci.

Przygotowała – p. Bogna Foluszna

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility