Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon SU i biblioteka

Duże, małe, kolorowe,
puchate i mięciutkie

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku. To właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik Washington Post w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Właściciel sklepu z zabawkami po przeczytaniu historii o uratowanym małym niedźwiadku wpadł na pomysł wykonania kilku zabawek przedstawiających misia. Był ciekawy czy taka zabawka spodoba się dzieciom. Jak się okazało pluszowe misie pana Michtona stały się wielkim przebojem i świetnie się sprzedawały. Producent zwrócił się z prośbą do pana prezydenta o pozwolenie nadania pluszowym misiom jego imienia – Teddy. I pod takim imieniem znają go dzieci do dziś na całym świecie.
W piątek, 24 listopada, Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy także w naszej szkole. Uczniowie mogli przynieść swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole oraz uchronił od odpytywania. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego wykonali pamiątkowe zdjęcia w poszczególnych klasach. Najbardziej zaangażowaną w akcję Przynieś misia do szkoły okazała się klasa 6b, gdyż każdy uczeń przyszedł ze swoim pluszakiem. W szkolnej bibliotece czekało na uczniów wiele atrakcji. Były m.in. kolorowanki, quizy oraz opowieści o misiach. Jak widać, mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, bo czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Opiekunowie SU
p. Joanna Biernat
p. Magdalena Kaczkowska
p. Elżbieta Pasik

oraz bibliotekarka szkolna – p. Beata Galant

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility