Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon wydarzenie

SPOTKANIE Z RZECZNIKIEM
PRAW DZIECKA

21 listopada 2023 przedstawiciele uczniów naszej szkoły udali się do SP19 na spotkanie z byłym rzecznikiem praw dziecka,
p. Markiem Michalakiem, obecnie zasiadającym w kapitule
ds. przyznawania Orderu Uśmiechu i autorem książek dla dzieci. Pan Michalak mówił o prawach dziecka, o najważniejszym polskim propagatorze tych praw, Januszu Korczaku i odpowiadał na zadawane pytania. Pokazał również wszystkim swój Order Uśmiechu, który każdy mógł wziąć do ręki i obejrzeć z bliska.
Na koniec prezydent miasta wręczył pisarzowi prezent,
w którym znalazły się m.in. kaliskie andruty, a dyrektorka SP19 podarowała mu jego portret autorstwa Jakuba Multana, znanego już uczniom naszej szkoły jako malarza, który darował Szkole Podstawowej nr 12 w Kaliszu portret naszego patrona, Bolesława Pobożnego.
Po zakończonym spotkaniu kupiliśmy do naszej biblioteki książkę p. Michalaka pt. „Opowieści o prawach dziecka”, w której autor wpisał dedykację i złożył autograf.

Przygotowała – p. Beata Galant

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility