Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

Obcowali z kulturą

20 listopada 2023 uczniowie kl. 4-8 Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu uczestniczyli w warsztatach i przedstawieniach kulturalno-literackich.

Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w warsztatach nt gatunków literackich, podczas których mogli dowiedzieć się, czym charakteryzuje się komedia, western, musical, film przygodowy i in. Po krótkich ciekawostkach teoretycznych uczestnicy warsztatów obejrzeli niezwykle przejmujący i wzruszający film o przygodach małego chłopca imieniem Remi.

Z kolei klasy 7-8 poszły na przedstawienie na podstawie komedii A. Fredry „Zemsta”.  Niezwykły był fakt, że inscenizacja nie była spektaklem, a musicalem! Uczniowie mieli możliwość zobaczenia bohaterów lektury obowiązkowej w wersji „śpiewanej”.  Musical został przygotowany przez Teatr Muzyczny Forte, a obejrzeliśmy go w sali koncertowej filharmonii kaliskiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Kaliszu.


Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility