Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon SU i biblioteka

Dzień Postaci z Bajek 2023

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya.  
W naszej szkole uroczystość tę świętowaliśmy we wtorek 7 listopada 2023r. Tego dnia szkolny korytarz opanowały bajkowe postacie. Widzieliśmy biedronki, wróżki, księżniczki, Kubusia Puchatka, Tygryska, dalmatyńczyka i wiele innych bohaterów z literatury dziecięcej.  
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla uczniów klas 4-8 zadania związane z bajkami oraz wykonywali sesje zdjęciowe. 


Ten dzień był współorganizowany z biblioteką szkolną.
Quizowy wtorek odbył się pod hasłem Bajkowych Postaci – wszystkie pytania były z nimi związane, dodatkowo uczniowie którzy poprawnie odpowiedzieli na pytania i byli przebrani za postać z bajki, otrzymywali słodką nagrodę (cukierek). Dla klas 2-3, pani bibliotekarka Beata Galant, przeprowadziła konkurs. Dzieci rozwiązywały krzyżówkę, której hasłem była postać z bajki. Uczniowie, którzy rozwiązali ją poprawnie i nie zrobili ani jednego błędu ortograficznego otrzymali nagrody. 
Nad przebiegiem tego dnia czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: p. Joanna Biernat p. Magdalena Kaczkowska, p. Elżbieta Pasik

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility