Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

Szkoła pamięta

Szkoła pamięta to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Uczniowie klas 2 i 3, podobnie jak w ubiegłych latach, 30 października przyłączyli się do akcji i wybrali do parku nad Krępicą, aby zapalić znicze na obelisku upamiętniającym nauczycieli tajnego nauczania poległych w czasie II wojny światowej.

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility