PostHeaderIcon akcja czytelnicza

PRZERWA NA CZYTANIE

W czwartek 26 października 2023 społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Przerwa na czytanie – #przerwanaczytanie. Inicjatorem wydarzenia była bibliotekarka szkolna.
Podczas długiej przerwy o godzinie 11.30 uczniowie, nauczyciele, panie woźne, pani sekretarka – słowem cała społeczność szkolna – wzięła do ręki swoje ulubione książki
i zagłębiła się w świat przygód. Szkolna bibliotekarka natomiast udała się do klasy 1, gdzie zapoznała uczniów
z baśnią Charlesa Perraulte’a „Ośla skórka”. Czytaną bajkę urozmaicała prezentacja, ukazująca bohaterów utworu.
Na koniec uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące treści baśni i okazało się, że wszyscy bardzo uważnie słuchali
i zapamiętali nawet najdrobniejsze szczegóły.
Zarówno uczniom, jak i nauczycielom spodobał się taki sposób spędzania przerw, więc na pewno wkrótce go powtórzymy.
A że warto to robić najlepiej podkreślają słowa włoskiego pisarza Umberto Eco „Kto czyta książki, żyje podwójnie”.

Przygotowała – p. Beata Galant,
bibliotekarka szkolna