Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

Lekcja z alpakami

19 października klasy  3a i 3b były na wycieczce w Zadowicach.  Nasi gospodarze Państwo K.S. Lebioda przywitali nas razem ze swoimi podopiecznymi – alpakami. Podczas spaceru po lesie, dzieci prowadziły zwierzęta. Po drodze uczniowie zbierali także dary lasu – liście, żołędzie, obserwowali budowę warstwową lasu oraz podziwiali piękno jesiennej przyrody. Po spacerze gospodarze przygotowali dla nas słodki poczęstunek – drożdżówki , ciepłą herbatę i inne napoje.

Trzecioklasiści wzięli też udział w warsztatach. Własnoręcznie wykonali lampiony, które ozdobili wcześniej zebranymi darami lasu. Dzieci miały możliwość karmienia alpak, zdobyły również ciekawe informacje na temat budowy oraz trybu życia tych uroczych zwierzątek. 

Ta „żywa” lekcja w terenie pozwoliła uczniom zweryfikować wiadomości o lesie i umiejętności, jakie opanowali podczas zajęć w szkole. Bardzo dziękujemy Państwu K.S. Lebioda za gościnę i przekazaną wiedzę o przesympatycznych alpakach.

Przygotowała – p. Bogna Foluszna

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility