Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

Życie belfra w ujęciu kabaretowym

Dzień Edukacji Narodowej to święto nie tylko nauczycieli,
ale całej społeczności szkolnej. W tym dniu zapominamy o tym, co trudne i bolesne. W dniu Święta Edukacji Narodowej wszyscy starają się być wobec siebie życzliwi. Uczniowie składają nauczycielom życzenia wytrwałości  i cierpliwości do dalszej,
nie zawsze łatwej pracy.
Realia tej wyjątkowej pracy-misji przedstawili w krótkich scenkach kabaretowych uczniowie klasy 8b pod opieką
p. Agnieszki Giernalczyk i p. Roberta Kapitaniaka. Występ kabaretowy wzbogacił występ szkolnego chóru Duodecimus pod kierownictwem pani Krystyny Witasiak. Uczniowie zaprezentowali dwa utwory – „Bratnie dusze” i „Sambę dla pani i pana”. Młodzież z klasy ósmej wcieliła się w role nauczycieli, którzy o procesie nauczania myślą nie tylko w szkole, nie tylko na lekcjach. Oprócz prowadzenia lekcji martwią się przygotowaniem uczniów do egzaminów, podnoszą swoje kwalifikacje na kolejnych studiach i kursach, robią stopnie awansu zawodowego itd.

Ale przychodzi ten jeden dzień w roku, kiedy za swoje szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, nauczyciele otrzymują wyróżnienia. Co roku Prezydent Miasta Kalisza zaprasza dyrektorów i pedagogów, którym dziękuje w sposób szczególny. W tym roku wyróżnienie z rąk lokalnych prezydentów – Krystiana Kinastowskiego i Grzegorza Kulawinka otrzymały: pani Małgorzata Gałczyńska i pani Katarzyna Pawlak.
Serdecznie gratulujemy, a wszystkim pracownikom naszej szkoły życzymy cierpliwości i wytrwałości, ale także wielu radosnych chwil w codziennej pracy.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

Zdjęcia z gali wręczenia nagród – www.calisia.pl

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility