Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

UROCZYSTE PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

W piątek, 13 października 2023 roku, odbyła się w szkole ważna uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 12. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości pod okiem swoich wychowawczyń: pani Elżbiety Pasik i pani Dagmary Tyl. Uczyły się hymnu państwowego, piosenek, wierszy.
Wraz z dziećmi w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej pojawili się rodzice, rodzeństwo oraz zaproszeni wyjątkowi goście: Prezydent Miasta Kalisza – pan Krystian Kinastowski, wiceprezydent – pan Grzegorz Kulawinek, Dyrektor Szkoły – pani Małgorzata Gałczyńska, wicedyrektor – pan Marcin Urbaniak oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Róża Krawczyk-Wendlant.
Uroczystość rozpoczęła p. Dyrektor Małgorzata Gałczyńska, która powitała gości i przybliżyła dzieciom tego wyjątkowego ceremoniału. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie w krótkim programie artystycznym. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.
Część artystyczną stanowiło przedstawienie na podstawie jednej z kaliskich legend pod tytułem „Serce ratuszowego zegara”, przygotowane przez uczniów klas siódmych pod kierunkiem
p. Beaty Galant i p. Krystyny Witasiak. Pierwszoklasiści z wielkim zainteresowaniem oglądali przedstawienie. Wywarło na nich ogromne wrażenie, widać to było po ich buziach.
Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie i pasowanie uczniów. Uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pasowania dokonał Prezydent Miasta Kalisza – pan Krystian Kinastowski i pani Dyrektor Małgorzata Gałczyńska.
W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów naszej szkoły.
Na pamiątkę tego dnia dzieci otrzymały dyplomy i prezenty ufundowane przez Radę Rodziców, a w salach czekał na uczniów słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Pozostało nam więc życzyć wszystkim samych sukcesów w zdobywaniu wiedzy oraz umiejętności. Wytrwałości w dążeniu do bycia dobrym uczniem. Aby każdy dzień Waszego pobytu w naszej szkole był radosny i szczęśliwy.

Przygotowała – p. Elżbieta Pasik

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility