Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon SU

Światowy Dzień Uśmiechu

„Nigdy nie zapomnij się uśmiechać, bo dzień bez uśmiechu jest dniem straconym.” W pierwszy piątek października obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Uśmiechu z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego.Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia.W tym dniu uczniowie z Samorządu Uczniowskiego składali wszystkim życzenia i namawiali do częstego uśmiechania się, aby każdy był szczęśliwszy i zdrowszy. Dzieci, które wzbogaciły swój strój śmiesznym elementem lub były ubrane w żółte stroje nie były pytane. Uczniowie, którzy nie mieli na sobie żadnego elementu żółtego musieli zjeść plasterek cytrynki i się uśmiechnąć. Uczniowie obdarowywani byli kuponami z hasłami, nawołującymi do uśmiechu. Na korytarzach naszej szkoły znalazły się wykonane przez dzieci prace plastyczne. Samorząd Uczniowski klas młodszych i starszych umieścił artykuły z sentencjami, cytatami , wierszykami na temat uśmiechu. Największą frajdę dzieciom sprawiły karteczki, które mogły zerwać i ofiarować innej osobie. Żółty kolor był widoczny także w strojach nauczycieli. Przecież śmiech to zdrowie! Zachęcamy wszystkich do przeniesienia święta uśmiechu na każdy dzień w roku!!!!! „Uśmiechaj się więc…. i niech reszta świata zastanawia się dlaczego…”


NA POPRAWĘ HUMORU 🙂   SZKOLNY ŻART
– Proszę wymienić ptaka na literę a – prosi dzieci pani od biologii.
– A może to czyżyk? – zgłasza się Jasio. 
Pani lekceważy go.
– Nie znacie? To może na literę b?
– Być może czyżyk? – wyrywa się znowu Jasiu. 
Zdenerwowana pani wyrzuca go za drzwi.
– Drogie dzieci, a może znacie ptaszka na literę c? 
Otwierają się drzwi, Jasio wsuwa głowę. – Czyżby czyżyk?

Opiekunowie SU:
p. Joanna Biernat
p. Magdalena Kaczkowska
p. Elżbieta Pasik

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility