Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

Na trasie rajdu

Czerwiec to miesiąc licznych podsumowań. Wśród nich jest całoroczny projekt „Gwieździstym Szlakiem Kaliskich Legend”, w który angażują się wszyscy uczniowie i nauczyciele kl. 1-8.

Każdego roku szkolnego, od września do maja, uczniowie uczestniczą w konkursach interdyscyplinarnych, które mają przybliżyć im historię Kalisza, architektury miasta, uwrażliwić na piękno otaczającej przyrody.

7 czerwca 2023 uczniowie pod opieką wychowawców przemierzyli trasę rajdu, którą wyznaczała im treść legendy.
Po drodze czekały na nich zadania polonistyczno-historyczne, matematyczne, językowe, przyrodniczo-geograficzne, a nawet wokalne i sprawnościowe. Na koniec mieli okazję zobaczyć inscenizację legendy „Serce ratuszowego zegara”, przygotowaną przez uczniów klas 5 i 6. O godzinie 12.00 wysłuchali kaliskiego hejnału, który zagrał zaprzyjaźniony ze szkołą trębacz, pan Mariusz Pawlak.

Podsumowaniem było wręczenie pucharu przechodniego Dyrektora Szkoły w kategorii klas 1-3 oraz 4-8 dla zespołów klasowych, które zdobyły najwyższą liczbę punktów zarówno w konkursach, jak i podczas rajdu szlakiem kaliskich legend.
W tym roku zwycięskimi klasami okazały się – 2a i 7b. Gratulujemy i do zobaczenia na trasie rajdu już za rok!

AG

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility