Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon SU

Pierwszy Dzień Wiosny
i Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca odbył się ogłoszony przez Samorząd Uczniowski pierwszy dzień wiosny- jako radosny, kolorowy i kwiatowy. Najpiękniejszą porę roku, czyli wiosnę uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami powitali kreatywnie, kolorowo i wesoło. Zgodnie z wcześniej zaproponowanymi zasadami przez Samorząd Uczniowski przyszli do szkoły w kolorowych strojach i fryzurach np. z akcentami kwiatowymi we włosach. Motywy wiosenne pojawiły się w klasach i na korytarzach szkolnych.

W tym dniu obchodziliśmy także Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to dzień skarpetek nie do pary, które symbolizują niedopasowane chromosomy. Zespół Downa posiadają osoby obdarzone dodatkowym chromosomem. To on modyfikuje rozwój i kształtuje cechy wyróżniające daną osobę pośród innych ludzi. W tym dniu wszyscy okazaliśmy naszą solidarność z osobami z trisomią 21. Włączając się w akcje społeczne pokazujemy akceptację i zrozumienie. Dajemy osobom z zespołem Downa i ich bliskim czytelny znak naszego zainteresowania i aprobaty. Drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów.

Dziękujemy serdecznie wszystkim w szkole za te drobne gesty i świetną zabawę z okazji Dnia Wiosny.

Opiekunowie SU: p. Joanna Biernat, p. Elżbieta Pasik

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility