PostHeaderIcon Doradztwo zawodowe

Ósmoklasiści poznają oferty
szkół ponadpodstawowych

Jeszcze przed egzaminem ósmoklasisty uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych składają wnioski o przyjęcie do wybranych szkół. Mogą złożyć takie wnioski do trzech placówek.

Po egzaminie ósmoklasisty następuje liczenie punktów kwalifikujących kandydatów do przyjęcia do szkół ponadpodstawowych.

Po ogłoszeniu wyników uczniowie mają obowiązek uzupełnić wnioski o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Jeżeli uczeń znalazł się na liście kandydatów przyjętych do więcej niż jednej szkoły, powinien donieść tzw. deklarację woli przyjęcia do szkoły, w której chce się uczyć.

Nasi ósmoklasiści mieli okazję poznać już oferty ZSTE, TEB Edukacja, III LO oraz V LO. Niektórzy dokonali już wyboru,
inni wciąż się wahają. Wszystkim życzymy udanej selekcji.

AG